Kuhalnica

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. jan 2007 14:35

Lidka, sem kupovala tam pred novim letom in mislim, da je bila okrog 500 SIT. Niso mogli bi ne vem kakšni dnarji, ker sem jo kupila za tombolo in jo potem tudi zadela. Lp Dolores

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

16. jan 2007 17:13

Za testo izključno lesene. Za kuho pa zaenkrat samo iz melamina, da jih lahko dam v pomivalni stroj. Sedaj, ko pravite, da jim pomivalni stroj ne škodi, jih bom čimprej zamenjala. Mi je les neskončno bolj pri srcu. Pa je tudi vprašljivo, koliko je plastika bolj higienična. Se spomnim, da sem enkrat brala, kako so testirali mesarsko tnalo. Ena je bila plastična, druga lesena. Obe so pomili in kasneje (mislim, da celo naslednji dan) kontrolirali. In je imela lesena veliko manj neželenih mikroorganizmov. Še vprašanje: ali pomivalni stroj iz lesenih kuhalnic izpere tudi vonje, ali pa imate ločene kuhalnice npr. eno za golaž, drugo za mlečni riž, tretjo za štruklje ...? Lp Cila

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

16. jan 2007 18:23

Uporabljam lesene kuhalnice malo manj pa tudi iz melamina (ker se po večkratni uporabi obarva in ni več lep). Lesena Ribnška je ZAKON. Perem v pomivalnem stroju, se lepo opere in nima vonja. Res pa je, da imam skoraj vedno limonine lupine v stroju. Posebno sedaj v dobi prehladov kuham veliko čaja z limono, tako da porabim limono na dan, ki jo iztisnem v čaj, lupine pa zložim na zgornjo polico. V stroju lepo diši. Uporabim jo 2-3 krat. pehtranka

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

16. jan 2007 19:16

Tudi jaz uporabljam izključno ribnške. najbolj so mi všeč tiste malo prirezane ob strani. Ponavadi vedno ob nakupu še kakšno "nažicam". Pehtranka, no to pa je ideja. Bom še jaz poskusila. Tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

16. jan 2007 20:11

Imam samo lesene kuhalnice, enih 30 do 40 se mi jih valja po predalih, nekaj pa jih imam v priročnem stojalu kar na elementu. Imam sicer tudi nekaj kuhalnic iz umetne mase, a mi ne "sedejo". Lesene perem v pomivalnem stroju, vzdržijo pa mi leta in leta.... Največja kuhalnica je velika nekaj čez meter, samo da s tisto ne kuham. Je na njej preveč podpisov udeležencev srečanja Kul slo in pa en luštkan verz, tako da jo uporabljamo samo za družinske pretepe....kdor jo prvi pograbi, tepe vse druge. Da je iz pravega "testa", lesa torej, nui dvoma, saj je še vedno cela...Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8713

16. jan 2007 20:55

Dolores, a mi verjameš, da sem danes premišljevala o kuhalnicah. Namreč, sem doma na okrevanju in počasi pospravljam omarice v kuhinji... Pred 10-imi leti sem začela kupovat razno-razne plastične kuhalnice, sedaj mi se pa valjajo v eni košarici, na pultu pa imam stojalo z lesenimi, ki jih spet nazaj uporabljam. Jaz tudi prisegam zgolj na lesene. Edino za vok uporabljam tisto črno lopato za mešat. Pozdravček! P.S. Pa še nekaj - ne se bat preveč uporabljenih, temnih kuhalnic. Pravijo, da se po kuhalnici vidi ali se v kuhinji kuha ali so pa le za okras.

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 205

16. jan 2007 21:07

jaz pa lesene in iz bambusa-sem jih kupila enkrat v TUŠU pat

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. jan 2007 21:39

Jaz melaminove uporabljam ravno zaradi vonja. Če mešam mlečni riž z eno, ki ima že v vse pore useden vonj po praženi čebuli... Bljak. Sicer lesene perem v pomivalnem stroju, ampak vonj ostane. Meni je še posebej všeč ena iz lesa, po moje je češnjev. Pa iz olivnega lesa za solato mešat... lidka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. jan 2007 23:05

Uporabljam lesene. Podarjam lesene lopatke, na katere vžgem moje recepte, da ni potrebno potem iskat "lajstekov" ...Primerno le za bolj kratke recepte ... Že nekaj časa pa razmišljam, da bom tožila uvoznika tistih plastičnih kuhalnic, ki zdržijo bojda do 230 st. Pajade ... kaj pa moralna škoda ,nekaj smeječih ksihtov, ki že od vsega začetka niso zaupali plastiki in so bili priča neustreznemu poskusu združevanja plastike in pražene čebule... frina

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

17. jan 2007 9:05

Jaz sem vedno za napredek in moderne materiale, ampak tiste zažgane bele melaminske kuhalnice mi nekako ne teknejo in tako sem šla nazaj na les. Res ni verjeti vsemu, kar napišejo. Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti